Maison Rivière - specialista na vína Bordeaux Grands Crus Classés

Společnost Maison Rivière je od roku 1875 specialistou na vína Bordeaux Grands Crus Classés. Firma Maison Rivière patří bratrům Jean-Pierreovi a Philippeovi Rivière, zakladatelem je jejich prapradědeček Hector Rivière. Hned od začátku je hlavním principem společnosti kvalita její produkce.

V dnešní době společnosti patří 8 vinných zámků v prestižních místech Bordeaux, perlou a hrdostí společnosti je usedlost Clos des Menuts (30 ha vinic), tzv. Grand cru Saint Emilion, nacházející se přímo v srdci Saint Emilionu, "hlavním městě" francouzských vín.

Společnost vyrábí červená, bílá a růžová vína, suchá i sladká.

Maison Rivière je jedním z nejznámějších a nejváženějších vinařství v Bordeaux a prodává následující vína:
— vysoce kvalitní za dobrou cenu,
— vína pro náročnější zákazníky ve střední cenové relaci,
— exkluzivní vína Crus Classes, jež právem patří mezi elitu na světovém trhu.

Společnost Maison Rivière spolupracuje s enology extratřídy, mezi nimiž je i Stephane Derenoncourt — jeden ze dvou nejznámějších enologů na světě. Zárukou kvality je pečlivá práce po celý rok, ta nejlepší vinná réva, ruční sběr hroznů a jejich přepečlivé třídění.

Tato péče je po zásluze odměněna zlatými, stříbrnými a bronzovými medailemi v mezinárodních, pařížských a regionálních soutěžích.

Podrobnější informace o společnosti Maison Rivière a její produkci se můžete dočíst na oficiálních stránkách — www.maisonriviere.fr.