Zastoupení

Společnost Pompey House s.r.o. se mimo jiné, zaměřuje na dovoz vín z Moldávie, Francie a Itálie

V současnosti na území Prahy a Středočeského kraje, zastupuje Vinařství Cerkov Vrbice a Vinařství Lípa Mikulov. Vína dodáváme v lahvích, v Bag-in-Boxech obsahem 10 L, a na objednávku 5 a 20 L, pro velkoodběratele vína dodáváme v cisternách.

 

 

Moldavsko

Moldavsko je země s bohatou historií a tradicemi. Básník nazval tuto úrodnou zem „Bránou do ráje“ a rozhodně nepřeháněl. Výhodná poloha a úžasné podnebí odedávna sem lákají lidi, kteří tu stavěli svá obydlí, vychovávali děti a samozřejmě operovávali půdu. O jejím bohatství existuje přísloví: „Vraž do země klacek a na jaře ti začne kvést“. Výjimečným darem přírody je víno.

Tak už to vyšlo, že Moldavsko svými obrysy připomíná vinný hrozen, který se stal osobitým symbolem země. Moldavské víno je vizitkou země a předmětem hrdosti těch, co tu žijí.

Koukněte na krajinu Moldávie a zamilujete se do slunečných kopců, pokrytých vinicemi, kde v pěstěných řadách vinné révy dozrávají plné hrozny. Kopcovitý terén, úrodná půda, teplé podnebí, hodně řek a potůčků, blízkost Černého moře – to vše přispívá ke zrození vynikajícího vína. Nasává do sebe teplo rozpáleného slunce, vůni půdy, chlad lijáků a opatrnou lásku starostlivých rukou, které ho vypěstovaly. A pak pružné, šťavnaté hrozny tohle všechno štědře dávají ve formě božského nápoje – vína.

„Víno je naší pýchou“. Pro obyvatele Moldavska to není jen vzletná fráze. Země, znevýhodněná nedostatkem nerostného bohatství a průmyslovým potenciálem, může spoléhat jen na vnitřní přírodní zdroje a samozřejmě na ty, kdož je šikovně využije. A víno v tomhle zabírá první místo.